שפה עיצובית לקישור חלקי הבית

לכל דירת מגורים יש אופי מיוחד, כזה שנקבע בין היתר על ידי הדיירים בבית, אופן השימוש בכל אחד מהחדרים, ולא פחות מכך – על ידי העיצוב הייחודי של כל דירה ודירה. כאשר מגיעים לתכנן את עיצוב הבית, טעות נפוצה היא להתמקד בעיצוב של כל אחד מהחדרים בנפרד, מבלי לחשוב על האווירה הכוללת שעיצוב הבית יכול להקנות לדירה כולה. בין אם הדירה המדוברת היא דירת שני חדרים קטנה וצפופה, ובין אם היא דופלקס גדול ומרווח, חשוב לנסות ולדאוג לכך שהשפה העיצובית בבית תהיה כזו שתדע ליצור קישור בין חלקי הבית השונים, ותעניק לדיירים, למבקרים ולאורחים תחושה לא של אסופת חדרים אלא של בית של ממש.

הכנה נפשית לעיצוב הבית

השפה העיצובית של הבית נוצרת משילוב של הצבעים, הצורות והחללים שנוצרים בכל אחד מהחדרים, ויכולה – בידיים הנכונות, לגבש מהם אמירה ויזואלית הגדולה מסך חלקיה, שתהיה ברורה ותותיר רושם על כל מי שנכנס לבית. מדובר בתהליך מורכב ויסודי, שיש להקדיש לו את תשומת הלב הראויה עוד לפני שנכנסים לגור בבית עצמו, אבל בידיים המקצועיות הנכונות ניתן לעשות אותו גם בדירת מגורים קיימת. כל עוד, כמובן, הדיירים מבינים שייתכן ויצטרכו לקבל החלטות לגבי שינויים מרחיקי לכת בחלק מחדרי הבית או אפילו בכולם. אם מחליטים ללכת על שפה עיצובית שתקשר בין כל חלקי הבית עלולה לכלול ויתורים על רהיט אהוב או כל אביזר אחר, שהיה חלק אינטגרלי מהבית עד לאותו רגע.

יצירת שפה עיצובית – משימה למקצוענים

גם אם ניחנתם בדמיון עשיר ויצירתיות מתפרצת, קחו בחשבון שיצירת שפה עיצובית לבית שלכם היא משימה כבדה מדי, שעדיף להפקיד אותה בידיהם המקצועיות של מומחים, או לכל הפחות להיעזר בהם ובליווי שלהם לאורך הפרויקט. תהליך העיצוב צריך להביא בחשבון את ההתנהלות היום יומית שלכם בבית, ולהתאים את השפה העיצובית לחיים שלכם ולשימושים השונים שאתם עושים בחדרי הבית – משפחה שמבלה זמן רב בבישולים תזדקק למטבח מרווח ומואר, לפינת אוכל מזמינה, ואולי גם לשולחן סלון גדול שיכול בעת הצורך לאכלס כלי אוכל לאירוח. משפחה שמבלה הרבה בצפייה בטלוויזיה, מול מסך המחשב או משחקים בקונסולות שונות תזדקק דווקא לחדר מגורים מרווח עם ספות מפנקות, לאפשרויות להצבת מסכי טלוויזיה בחדרים השונים, ואולי אפילו לחדר מיוחד שיוקדש כולו למערכת הקולנוע הביתית.

המגבלות על השפה העיצובית בבית שלכם

השפה העיצובית של הבית שלכם יכולה להיות מושפעת לא רק מהרצונות שלכם ומהייעוד של חדרי הבית השונים, אלא במקרים רבים גם מהתנאים הטכניים והמגבלות העיצוביות שמכתיב מבנה הדירה. גם אם אתם חולמים על לשבור את כל הקירות הפנימיים בבית כדי ליצור חלל גדול שבו תרגישו חופשיים ומשוחררים, כנראה שתגלו שחלק מהקירות הם קירות תומכים שלא ניתן להסיר אותם, שישנן קורות בטון שתהיו חייבים להשאיר לפחות כעמודים, ומגבלות נוספות הנובעות מהצורה שבה נבנתה הדירה במקור. עם זאת, אל תתייאשו – למרות המגבלות, תמיד ניתן למצוא פתרונות יצירתיים שיאפשרו לכם גם לשמור על השפה העיצובית שהחלטתם עליה עם אנשי המקצוע, וגם ישלבו את המגבלות הטכניות של הדירה שלכם על הצד הטוב ביותר.