שימוש במחיצות גבס במטבח

מטבח מעוצב, נוח, שימושי ומרהיב הפך לחלומה של כל אם עבריה, ואב- לא נזניח את הגברים שממהרים היום יותר מבעבר ללבוש סינר ולהפשיל שרוולים. המטבח – בין אם נודה בזה ובין אם לא – הוא החדר המרכזי ביותר בבית, אחרי או לפני הסלון. ההורים מבלים במטבח שעות רבות של היום – בבישול, הכנות, סידור וניקיונות ובני המשפחה מסבה שם למזנון או לשולחן כדי לסעוד את לבם. כדי ליהנות ממטבח מאובזר, יעיל חדשני ויפה צריך להשקיע לא מעט כסף. מטבח יפה איכותי וטוב הוא לרוב מטבח יקר ואף עשוי להיות יקר מאד. מחירם של מטבחים מרקיע שחקים ועשוי לעלות על כל דמיון.

גבס – נעים להכיר, נעים לעצב, נעים לעבוד

גבס היום משמש כחומר גלם עיקרי בעיצוב פנים. מדובר בחומר זול, קל לעבודה, נוח לעיצוב, זמין ובקיצור מושלם. בעזרת גבס ניתן היום לעשות הכל- לבנות קירות, להנמיך תקרות, להקים מחיצות ואפילו ליצור ריהוט, מזנונים, פינות ישיבה, מדפים, נישות, מסגרות וכן לעצב אביזרים, אלמנטים דקורטייבים ומוצרים. העבודה עם גבס מהירה וזולה, מדויקת מאוד ובזכות גמישות החומר ניתן לעצב אתו כמעט כל מה שרוצים.

גבס – פתרון יעיל וזול

תודה לאל, ההתפתחות הטכנולוגית, החדשנות והיכולות מאפשרות להגשים חלק מהשאיפות למטבח מושלם גם במחיר זול וסביר. הכל הודות לגבס. תעשיות המטבחים והבניין לא קופאות על השמרים וכיום ניתן להשתמש במחיצות גבס גם במטבח. חברות רבות כדוגמת חברת די דקו מתמחות במתן פתרונות גבס לצרכים ייחודיים של כל לקוח, בכל רחבי הבית כמו גם במטבח.

שימוש במחיצות גבס במטבח

כאמור, גבס יכול לשמש במטבח בעיקר להקמת מחיצות גבס וחלוקת החלל הפנימי. כל חלל- ללא קשר לגודלו יכול להיות מחולק ומעוצב בעזרת מחיצות גבס. המחיצה יכול להיות לכל האורך או עד לגובה מסוים, ברוחב משתנה, עם חללים או חלונות באמצע, עם מדפים, כוורת, ומשטחי עבודה. את מחיצות הגבס במטבח ניתן למקם בכל פינה כך שימשו לכל מטרה אותה תשאפו להגשים: – ישנן מחיצות גבס שימשו לחלוקת החלל – ישנן מחיצות שישמשו לנוי וקישוט (ניתן לצבוע, לקשט, להציב תאורה או שהן עצמן ישמשו כמדפים או חללים למיקום אביזרי וחפצי נוי) – המחיצות ישמשו גם לעיצוב החלל ולהשראת האווירה הרצויה והשלמת פינישים עיצוביים ברוח המטבח ומראהו הכללי – ישנן מחיצות שישמשו לחציצה ומחיצות שינוצלו לשם אחסון או כמשטח עבודה. את המחיצות ניתן לצבוע ולקשט, להאיר ולהבליט, לעצב ולהתאים ולצרכים והן גם ניתנות לפירוק והרכבה מחדש לפי הצורך.

שימוש בגבס במטבח

אמנם ניתן לעצב בעזרתו רק חלק מהפונקצוית במטבח אך בכך ייתרונו – הוא חומר גלם משלים ליצירת האפקטים הרצויים: הפונקציונאליים והעיצוביים כאחד. בעת ההחלטה על שימוש בגבס במטבח יש להביא בחשבון מספר שיקולים:

1. תקציב: אמנם הגבס זול אך המחיר הכולל של שיפוץ מטבח או בנייתו הוא מהיקרים. ולכן מסגרת תקציבית נוקשה היא חוק מספר אחת.

2. צרכים: החליטו מראש מה הצרכים שלכם ומה חשוב לכם- כמה מקום את צריכים כמשטח עבודה, מה גדול החלל, כמה מקומות אחסון ואיך נוח לכם לאחסן. מי, מתי ואיפה תשבו לאכול, היכן ימוקמו מכשירי החשמל ומה תרצו שהגבס יעזור לכם ליצור. הגבס יכול לשמש גם ככלי לעיצוב ושיפוץ של מטבח ולא לבנייתו מאפס.

3. למרות היתרונות של גבס – והם רבים – יש לו גם חסרונות. גבס לא יכול לבוא במגע עם מים בשל נטייתו לאחר מגע ממושך שכזה להתנפח ולהתעוות. הוא גם לא יכול לשאת משקל רב ונוטה להתבלות במהרה בחשיפה לשמש וגשם. על כן יש למקם את מחיצות הגבס במטבח או כל מבנה גבס אחר רחוק מהחלון, מהשיש ומהכיור ויש להימנע משימוש בו כמצע שאמור לשאת משאות כבדים.

4. עבודות גבס במטבח: גבס יכול לשמש במטבח בעיקר להקמת מחיצות גבס וחלוקת החלל הפנימי. יש שמשתמשים בו גם לבניית משטח עבודה, מזנון, אי, שולחן אוכל ומדפים, להנמכת תקרה, ליצירת נישות ומסגרות וכן לעיצוב אלמנטים דקורטיביים.