רעיונות חדשים בעיצוב מטבח

מטבח הוא הרבה יותר מסתם חלל המיועד לבישול. מדובר בחדר שמרכז בתוכו טעמים וניחוחות מיוחדים, מזמין לבשל ולאכול, להתכנס יחדיו ולחלוק מתכונים. זהו החדר שהמשפחה והחברים מתכנסים בו יחד, משוחחים וסועדים, נהנים וחווים חוויות ייחודיות. החשיבות של מטבח היא חשיבות ראשונה במעלה ולכן כדאי לעצב את המטבח שלכם בחוכמה. לפניכם רעיונות שימושיים לעיצוב המטבח הבא שלכם.

רעיונות לעיצוב המטבח

אחסון חכם וארונות מטבח – מטבח טוב הוא מטבח יעיל מצד אחד שיכול להכיל את כל הציוד הדרוש לכם לבישול בהישג יד ומצד שני גם חלל נעים למראה, נקי ומסודר. על מנת להשיג את העיצוב המושלם, מומלץ להשתמש בארונות מטבח טובים וקומפקטיים. תבחרו ארונות מטבח לא רק על פי הצבע והעיצוב שלהם אלא גם על פי היכולת שלהם להכיל ולאחסן את הסירים והמחבתות, הסכום וכלי האוכל. אם האביזרים הללו יהיו מפוזרים ברחבי המטבח, המטבח יראה עמוס מדי ואפילו חסר טעם. לעומת זאת, ארונות מטבח אלגנטיים שיכולים להסתיר היטב את הציוד מחד ולאפשר גישה מידית ונוחה אליו מאידך, הם הארונות המושלמים למטבח שלכם.
לחמם את המטבח עם צבעים חמים – מטבח הוא מקום עם אווירה חמה. התנור שנמצא במטבח מחמם פיזית את האזור, האוכל שמוגש במטבח מספק אווירה של חמימות ביתית ונעימות וגם אנשים שמתאספים ביחד לשיחות במטבח מרגישים את החמימות של החדר הייחודי הזה. על מנת לחזק את החמימות של המטבח, מומלץ בהחלט לשלב בו צבעים חמים. קירות צבועים בצבעים רכים וחמימים, ארונות מטבח בצבעים חמים או כאלה המשלבים קישוטים בצעי צהוב, חום, אדום או אפילו כתום, כל אלו יקנו למטבח שלכם תחושה חמה ומזמינה.
שולחן עגול – אחת הבחירות החשובות בעיצוב המטבח היא בחירת שולחן המטבח. ישנם שולחנות מטבח במגוון של צורות וגדלים. אחד הטרנדים הנפוצים כיום בעיצוב המטבחים הוא שימוש בשולחן עגול. שולחן עגול מאפשר לסועדים לשבת יחדיו במעגל, ליצור קשר עין עם כל מי שנמצא לידם וסועד עמם ולנהל שיחה נוחה וחברותית באווירה אינטימית יותר.

עוד טיפים לעיצוב נכון של מטבח מפנק

תכנון והכנה – עיצוב מטבח בצורה נכונה, מתחיל בראש ובראשונה בתכנון, והכוונה היא גם אם מדובר בדירות שעוברות שיפוץ, או דירות חדשות. תתכוננו להכין רשימות רבות, שרטוטים רבים, תכניות עבודה וכד’. לפני שאתם רוכשים רהיט כלשהו תעברו על קטלוגים רבים, תשוו צבעים ודגמים ותקפידו לתכנן הכל מראש. כאשר מעצבים את המטבח צריך לזכור שבסופו של דבר כל הרהיטים והאביזרים צריכים להשתלב ביחד ולהתאים זה לזה ולכן הכנה של דגם המטבח יכולה לעזור לכם לדמיין אותו ולעצב אותו על פי רצונכם. שימוש במרחב – ישנם מטבחים לא גדולים במיוחד אך גם הם יכולים להוות בסופו של דבר מקום נוח לבישול. הסוד של כל מטבח מוצלח, יהיה גודלו אשר יהיה, הוא ניצול מרבי של המרחב הקיים. על מנת לעצב את המטבח בצורה חכמה צריך למדוד היטב את החדר, להתחשב במרווחים הצרים ולהתאים את הרהיטים בקפידה תוך כדי ניצול כל סנטימטר פנוי אפשרי.