פריטים שעושים את ההבדל במטבח

ניתן להשקיע עשרות אלפי שקלים במטבח ועדיין לא להרגיש בו בנוח ולהתקשות בפעילות השוטפת בו. מה ניתן לעשות? פשוט לבצע רכישה איכותית ומושכלת של מספר פריטים מרכזיים. להלן הפריטים שיעשו את כל ההבדל בין מטבח מעוצב ופונקציונאלי להפליא, למטבח שלא ממש עונה על הציפיות.

תאורה למטבח

מחקרים רבים מראים כי המטבח מהווה חלק מרכזי בבית, כמעט כמו הסלון. במטבח אנו מבשלים, יושבים לאכול, פותחים את הבוקר ולעיתים רבות מפטפטים זה עם זה בשיחת חולין. משמעות הדבר היא כי כדאי מאוד להשקיע בגופי תאורה למטבח על מנת להפוך אותו לפונקציונאלי למגוון המטרות שהזכרנו. ניתן לעשות זאת באמצעות שילוב של מספר גופי תאורה באופן הבא : • תאורה ממוקדת – נקראת גם, תאורה ישירה. גופי תאורה אלו שולחים אורות ממוקדים לכיוון אלמנטים שונים על מנת שיהיה קל יותר לעבוד במטבח. תאורה ממוקדת ניתן למצוא מעל הכיריים, מעל פינת העבודה (מעל השיש), בתוך ארונות המטבח וכו’. • תאורת נפח – מאירה את כל המטבח בעוצמה רבה. חשובה ביותר עבור בשלנים אשר מתפעלים מספר אזורים בו זמנית במטבח. • תאורת אווירה – אלה גופי תאורה למטבח מגוונים במיוחד אשר מאפשרים את יצירת האווירה המתאימה באמצעות משחק על עוצמת התאורה ומקורה. ניתן להשתמש בתאורת אווירה גם לצרכי הארה חלקית של הסלון בשעת לילה, צפייה בסרט וכו’. • תאורת ארוחה – במקרים בהם מעוניינים לאכול בפינת ה- “אי” במטבח או בשולחן האוכל שצמוד לו.

קרמיקה למטבח

חשוב מאוד לבחור קרמיקה איכותית למטבח ולא להתפשר על פחות. גם המטבח היקר ביותר יראה מוזנח במידה והקרמיקה תהיה פגיעה לרטיבות וכתמים. קרמיקה איכותית למטבח תהיה עמידה כנגד מים, חום וקור וגם כנגד פגיעה מחומרים קורוזיביים כגון חומרי ניקוי וכלור. להתרשמות מסוגי קרמיקה איכותיים עיינו ב קטלוג קרמיקה של קרמיק דיפו המשכילים לבחור קרמיקה מספק בעל מוניטין יוכלו ליהנות לא רק משימוש רב שנים ללא שברים או התיישנות אלא גם מהתאמה אישית ומלאה של הקרמיקה לעיצוב מראה מטבח מושלם, התאמה לארונות המטבח, צבעי הקירות ואף לסלון אשר מהווה המשך ישיר למטבח בבתים רבים. בנוסף, מומלץ מאוד לשלב במטבח גם וילונות ואמצעי הצללה יעילים ומעוצבים, שימוש במדפים לשליפה מהירה של כלים וכמובן – מוצרי חשמל איכותיים לעבודה קלה ויעילה.