עיצוב מטבח

אורח החיים שלכם הוא הבסיס לעיצוב ותכנון המטבח. אז איך מתחילים?

כאשר רוצים לעצב מטבח צריך להחליט תחילה על הקונספט אותו רוצים במטבח, האם אתם רוצים עיצוב של מטבח יוקרתי, מטבח בסגנון כפרי, מודרני ועוד.
לאחר שבחרתם את הקונספט של המטבח יש לשים לב כי הוא משתלב עם יתר החללים בבית.
לאחר מכן יש נם מספר פרמטרים חשובים נוספים שצריך לקחת בחשבון:

מיקוד בצרכי המשפחה – מה עושים אצלכם במטבח:
אוכלים, מבשלים, מכינים שיעורי בית? האם אתם זקוקים למשטח עבודה רחב? דלפק הגשה? אי לאחסון ואכילה?

רשימת מלאי – אילו מכשירים, כלים ואביזרים יש ברשותכם ומה אתם חולמים להוסיף לאוסף (מכונת קפה, מכשיר אידוי, אופה לחם). זכרו שיש למצוא מקום גם לאביזרי הניקוי(שקיות, מטאטא וחומרי ניקוי).

הרגלי קניה ואחסון – האם אתם מחזיקים מלאי של מזון בבית? האם יש צורך בנקודות אחסון רבות או במזווה?
גודל השטח – יש להתאים את גודל השטח הקיים תוך התחשבות בנוחות השימוש. יש לנצל פינות ואפשרויות אחסון מקוריות, תוך התחשבות במגבלות השטח. מדפים נשלפים, מתקני אחסון מודולריים ומדפים פנימיים יכולים להוות פתרון מצויין.

חשיבה קדימה – היום אתם זוג, מחר משפחה. קחו בחשבון צרכים משתנים של משפחה מתרחבת, מקום לכיסאות ילדים, אחסון חומרים מסוכנים, תוספת כלים ומזון.
בחירת סגנון מטבח תלויה בטעם אישי. ממה להיזהר?

טרנדים – כל תקופה והטרנד הלוהט שלה. בדקו שהסגנון אכן תואם את טעמכם, המטבח הזה ילווה אתכם עוד שנים ארוכות…

צבעים – התאימו את הצבע לאווירה הכללית בבית ולטעמכם האישי. צבעים כהים, יעניקו תחושה של חלל קטן ומצומצם. לבן, שנהב וצבעים בהירים (בעיקר עם מגירות רחבות) יעניקו תחושה של חלל גדול ורחב.

חומרים – הן בסוגי השיש והן בארונות, מגוון החומרים בשוק הוא רחב ביותר. בדקו אם החומר אינו נשרט בקלות, עמידות הצבע וניקוי. כל אלו יעזרו לכם לתחזק את המטבח לטווח ארוך.

קישוטים – טקסטורות יכולות להיות אביזר דקורטיבי. הקפידו על מינון נכון שלא תיווצר תחושת עייפות או עומס. כדים, סלים ותמונות כל אלו יתנו למטבח שלכם את ה”פן” הייחודי שלו, הקפידו על שפה אחידה ומשותפת ביניהם.
יש לקחת בחשבון את התאמת חיי היום יום למטבח. אם אתם נוהגים “לזרוק” מפתחות, דואר וצעצועים של הילד על השיש, תכננו מראש מקום אחסון מתאים לכל אלו. אם אתם נוטים לארוחות קלות “על הדרך” תכננו שולחן קטן או בר עם כסאות גבוהים. אם אתם אוהבים לבשל מול עיני האורחים, אולי אי עם מקומות ישיבה מתאים לכם.
זכרו שבעזרת אביזרים, פרזול ודקורציה ניתן להוסיף על בסיס המטבח. לשנות, לגוון ולתת אווירה שונה בכל פעם.