עיצוב מטבח טרנדים וחידושים בתחום

כיום ידוע שאחד החדרים החשובים ביותר בבית, אם לא החשוב מכולם, הוא המטבח. אם עד לפני שני עשורים כאשר עיצבו מטבחים בבתים ישראלים הקפידו ליצור מטבחים קטנים יחסית על מנת לחסוך במקום, הרי שהיום הדגש שניתן על עיצוב המטבח הוא על פרקטיות ונוחות מקסימלית מצד אחד ומרחב נשימה וסגנון מצד שני. המטבח הישראלי הוא כבר מזמן לא מטבח שמיועד עבור טבח אחד אלא חלל שניתן לעבוד בו בצוותא, שנעים לשהות בו ושניתן לאכול בו ארוחות משפחתיות או לארח חברים.

טרנדים מודרניים בעיצוב המטבח

המגמה החזקה ששולטת היום בתחום עיצוב מטבחים היא להפוך את המטבח לחלל נעים שמזמין את בני הבית לעבוד בו ולשהות בו. אחד האלמנטים שהתלבשו כמו כפפה ליד ומאפיינים את המגמה הזו בצורה נפלאה הוא אי שממוקם במרכז המטבח. האי מאפשר לשבת סביבו או לעבוד עליו ובכך מרחיב את משטחי העבודה והופך את המטבח לחדר שמאפשר התקהלות משפחתית נינוחה. באופן דומה גם הבאר המודרני הופך את המטבח מחדר שעובדים בו ותו לא לחדר שנעים לשבת בו ולשתות בו את הקפה של הבוקר או לאכול בו ארוחה קלה. טרנדים נוספים הם למשל כיורים המשולבים בארונות, ארונות ללא דלתות שתורמים לתחושת השקיפות וכן שילוב של אלמנטים מהמטבח התעשייתי כדי שהבשלנים ירגישו כמו מקצוענים אמיתיים.

אילו סגנונות עיצוב שולטים היום?

באופן עקרוני כיום שולטים שני סגנונות עיקריים בתחום עיצוב המטבחים בישראל. הראשון הוא מטבחים בסגנון פרובנס והשני הוא מטבחים מעוצבים בסגנון תעשייתי מודרני. המטבחים הכפריים מעוצבים מחומרי גלם טבעיים כגון עץ ואבן אך בהחלט ניתן לשלב בהם גם זכוכית והם מאופיינים בקווים עגולים ובצבעים חמים. לעומתם המטבחים שמעוצבים בסגנון מודרני מאופיינים בשימוש במתכות כגון נירוסטה, בקווים חדים ובצבעים קרים. הדבר החשוב ביותר שיש לתת עליו את הדעת בבואכם לעצב את מטבח החלומות שלכם הוא להקפיד על כך שהעיצוב והפרקטיות יקבלו התייחסות זהה. המטבח המעוצב ביותר לא ימלא את מטרתו לו יהווה אתגר ויערים קשיים על האדם שעובד בו. בנוסף, חשוב להקפיד להתאים את סגנון העיצוב של המטבח לסגנון השולט ברוב חלקי הבית על מנת שלא ליצור חוסר התאמה זועק לעין בין המטבח לשאר החללים.