עיצוב חלל המטבח

תכנון חלל המטבח הוא אחד המהלכים החשובים ביותר בעיצוב הבית. אם אתם כמו רוב העולם, המטבח הוא הלב הפועם של הבית, ושל החיים, המקום בו מכינים את האוכל וחוגגים את החיים. עיצוב נכון של המטבח יכול להפוך לא רק את חווית הבישול למהנה במיוחד, אלא להשפיע באופן ברור על האווירה הכללית בבית. אספנו בשבילכם כמה טיפים שיעזרו לכם להיות מעורבים בצורה חכמה בתהליך של עיצוב המטבח שלכם.

טיפים לעיצוב חלל המטבח

דבר ראשון, צפיפות זה דבר לא נעים. מיקום נכון של האלמנטים העיקריים בחלל שלכם, בייחוד אם הוא קטן, הם דבר הכרחי. תנור אפייה, מקרר, מיקרוגל, וכיריים, הם חלק מהאלמנטים העיקריים שדורשים תשומת לב. בבחירה של תנור יש לקחת בחשבון את גודל התנור מבפנים, ומבחוץ, שיהיה מקום לאפות לפי הצרכים שלכם. בנוסף, ישנם שני סוגים של תנורים – תנור בנוי (Built In) או משולב. תנור בנוי הוא תנור הוא תנור ללא כיריים, והיתרון הראשי שלו מבחינת עיצוב המטבח הוא העובדה שניתן למקם אותו באופן חופשי יותר במרחב, ולהתאימו בדיוק מרבי לחלל. תנור משולב הינו תנור המשלב תנור אפייה עם כיריים עליונים. תנורים אלו לרוב גבוהים יותר, ובנויים לעמידה על הרצפה. שילובם באופן יפה דורש מחשבה אחרת, וכיוון מעט שונה של עיצוב. ההחלטה הבאה היא כיריים גז או כיריים חשמליות. אוהבי המטבח המודרני שוחרי הקווים הנקיים, יעדיפו את הכיריים החשמליות, המשתלבות יפה יותר בחלל המטבח וקלות לתפעול ולניקוי, בעוד הבשלנים האולטימטיביים לא יוותרו על הלהבה החיה וירוויחו במונחי מחיר (זולות יותר), עמידות גבוהה יותר של משטח העבודה וללא מגבלת שימוש בסוג הכלים אותם יעמידו על הגז.

פרטים נוספים בעיצוב המטבח:

ניהול המרחב שלכם הוא חשוב גם כן. המטבח הוא מקום פעיל, והוא עלול להתלכלך בקלות. בחירה ברצפה קלה לניקוי, וחזקה במיוחד, היא בחירה חכמה במטבח. בנוסף, בחירה של מראה החללים חשוב מאוד גם כן. לרוב מגירות וארונות יהיו עדיפים על מדפים, מבחינת הניהול השוטף והאחזקה, ומדפים טובים לדברים מסוימים מאוד, שנמצאים בשימוש תדיר במיוחד. שימו לב במיקום המשטחים, הארונות והמדפים, שאתם מתחשבים במשתמשים העיקריים בחדר, והתאימו אליהם את הגבהים. בחירת הצבעים במטבח חשובים כמו בכל חדר אחר, והצבעים השולטים הם כבר לא הקלאסיים, אלא צבעים המותאמים לעיצובים חדשים המאפשרים מגוון רחב יותר. ובכל זאת, אנו ממליצים על צבעים סולידיים, וגוונים מועטים, שכן המטבח מלא בחפצים ותנועה, והצבע יכול לייצר איזון של התחושה בחדר. בחירת התאורה במטבח היא מתוחכמת במיוחד. לרוב בחדר זה לא תספיק מנורה עילית המאירה מהתקרה על הכול, ויהיה צורך של ממש בתאורה מדויקת שתתמוך בעבודת המטבח השוטפת. השימוש במנורות ספוטים מדויקות שמאירות חללים מסוימים לפי בחירה הם מהלך נבון שיכול להפוך את החדר לנעים במיוחד, גם לעין וגם לשימוש. שימוש באביזרים גם הוא צריך להילקח בחשבון, מווילונות, דרך שטיחים, וכלים קלאסיים שונים שיכולים לגוון ולייצר אווירה. כאן מדובר במשחק של טעם וריח, אך אנו ממליצים לקחת את זה בחשבון, ולא להשאיר את הבחירה הזו ליום שאחרי.