נקודות חשובות ברכישת ריצוף קרמיקה

צרכנות נבונה היא דבר שיכול לא רק לחסוך לנו המון כסף אלא שהיא גם יכולה להבטיח לנו המון שקט נפשי בעתיד. בבתים רבים בישראל אנו יכולים לראות כיצד מי שלא עשה חושבים בצורה רצינית ומי שלא בדק פריטים שונים בצורה מעמיקה, סובל מכך שאין הוא נהנה ממראה מרשים ואין הוא נהנה משימוש נוח.

לא מעט ישראלים מגיעים לעסקים ולחברות שמתמחים בשיווק אריחי קרמיקה ומעוניינים לראות אלו אריחים יתאימו יותר לאמבטיה ואלו ייחשבו כמצוינים עבור הסלון או כל חדר אחר. המראה המרשים של אריחים מסוימים יכול לעתים לבלבל מאחר ומעבר למראה חשוב להבין עד כמה איכות האריח תישמר למשך זמן רב.

למקום הייצור יש משמעות

מפעלים רבים ברחבי העולם מייצרים אריחי קרמיקה למטבח מחומר מוכר כמו קרמיקה. מדובר בתהליך פשוט יחסית, ולכן חשוב להבין שלא כל המפעלים מתמחים בייצור סחורה מדויקת, חזקה וכזו שיכולה להציג לא רק יופי אלא גם עמידות. בדיקת אריחי קרמיקה אם כן צריכה להיעשות בהתאם לבדיקת מקום הייצור של האריחים.

סחורה לא איכותית היא כזו שמציגה אריחים לא מדויקים, כתמים בחלק גדול ממשטח שלם של עשרות מטרים ריבועיים, שברים שקורים במהירות במהלך העבודה, בליטות או מראה קעור בסדרת ייצור שלמה, ועוד צרות אחרות שיכולות להגיע עד למצב שבו ההשקעה העצומה של כסף ואנרגיה הופכת לאכזבה גדולה של הלקוח.

תשומת הלב לדרגות השחיקה

יש לא מעט נקודות שיש להתייחס אליהן כשמדברים על ריצוף קרמיקה. נראה כי למרות המשיכה הגדולה לעיצוב מסוים, הרי שיש לעצור לרגע ולהבין עד כמה נושאים טכניים יותר הם כאלו שאם לא נשקיע בהם מעט יותר מחשבה, נמצא את עצמנו עם חיפוי לקיר אמבטיה שקשה לנקותו או עם ריצוף לסלון שאינו אחיד.

נושאים טכניים בעת בחירת האריחים מביאים לכך שרבים גם מבינים כי עליהם להתייחס לדרגת השחיקה של כל דגם. הכוונה היא לכך שאם בוחרים אריחים למקום שבו מזיזים המון כיסאות וגוררים לא מעט דברים, הרי שרק אריח בעל דרגת שחיקה גבוהה יוכל להציג מראה נטול שריטות או מראה שכולו חריצים או צבע דהוי.