מטבחים שונים בבית

הטרנדים לעיצוב הבית של השנים האחרונות הפכו את המטבח לאחד החלקים החשובים ביותר בבית. אם בעבר המטבח היא חדר בתוך הבית הרי שהיום המטבח הוא חלק מחלל פתוח הכולל את פינות  אוכל והסלון ולעתים קרובות נחשב לאזור המרכזי והמעוצב ביותר של הבית. לאור המרכזיות של המטבח ניתן לראות היום מגוון רחב של עיצובי מטבחים סגנוניים החל מסגנון של מטבח כפרי ועד לסגנון של מטבח קלאסי אשר למעשה מובילים את הסגנון העיצובי של כל הבית. המטבח מכיל את כל מה שאנו נצטרך, החל מהמקרר, דרך התנור והמיקרוגל ועד לכלי בית ומטבח.

קווים וסגנונות במטבח המודרני

מי שבוחר עיצוב של מטבחים מודרניים בוודאי ישים לב לקווים אופייניים למטבחים המודרניים. נכון להיום אופנת עיצוב המטבחים היא המטבחים הקלאסיים שמסוגננים בסגנון הייטק, חד ונקי. הקווים הכלליים של עיצוב המטבחים המודרניים הם צבעים קרים וחלקים, גימורים חדים והנדסיים, טקסטורות מבריקות וחלקות, שימוש באלמנטים של מתכת או צבעים כהים וכדומה. מטבחים המתאימים למטבחים המודרניים הם המטבחים בעיצוב הקלאסי, מטבח פורמייקה ועוד.

סגנונות מטבח ייחודיים

אחד מהטרנדים האחרונים בעיצוב המטבחים הוא מטבח אנגלי. המאפיינים של מטבח אנגלי מזכירים את סגנון העיצוב הכפרי והקווים הכללים מאופיינים בשילוב של עץ בגוון לבן או גווני עץ חומים ואחידים. העיצוב של המטבח האנגלי יכול להיות גם על גווני השחור ובעיצוב הנוחות והצורה המתאימה למטבח האירופאי המסורתי.

מטבחים מוכנים או מטבחים בעיצוב אישי

בפני מי שמעוניין להחליף או לבנות מטבח חדש בבית שלו, עומדת האפשרות לבחור בין מטבחים מוכנים או מטבחים בהתאמה אישית. מטבחים מוכנים הם מטבחים אשר עוצבו על ידי מעצבים מוכשרים ומקצועיים שחשבו על כל הדרכים להפוך את המטבח לא רק לפריט עיצוב בתוך הבית אלא גם לפריט פרקטי ואיכותי שישמש את כל בני הבית. מטבחים בהתאמה אישית הם מטבחים המעוצבים במיוחד לבית ושלא ניתן לראות אותם במקום אחד.

המטבחים המעוצבים בהתאמה אישית יכולים להיות משולבים בסגנונות שונים של מטבחים ולהיות מעוצבים על פי הדרישה של בעל הבית ובהתאם לצרכים ולעיצוב הכללי של הבית להתאמה מושלמת ונוחות מקסימלית שיהפכו את המטבח לפנינה של הבית.