מטבחים מעוצבים בעזרת שיפוץ חסכוני

המטבח הוא פעמים רבות לב ההתרחשות הביתית, ולכן שיפוץ של מטבח יכול להעניק לבית או לדירה תחושת רעננות והתחדשות, גם אם שיפוץ שאר החדרים נאלץ להידחות מסיבות שונות לשנה הבאה, או לשנים הבאות. כולנו היינו רוצים מטבחים מעוצבים, מאובזרים להפליא, רחבי ידיים, מוארים, המנפיקים מטעמים ומשרים אווירה ביתית וחמימה. את המרכיבים העיקריים למתכון הזה מספקת המשפחה עצמה, אלו שמבשלים בה ואלו שחיים וסועדים בה. אבל יש דרכים לא מאוד יקרות או ארוכות לשפץ מטבחים, ולהעניק לבית כולו טלטלת רענון.

אפשרויות שיפוץ שונות למטבח מעוצב ויעיל

ארונות מטבח תופסים אחוז ניכר משטח המטבח הביתי. לכן, ארונות מטבח מעוצבים יכולים לתרום רבות הן לאווירה והן לעיצוב המטבח. החלפה או רענון של הארונות יכולה לשנות לחלוטין את המראה והתחושה במטבח כולו. עם זאת, שינוי משמעותי במבנה הארונות יכול לחייב תכנון מחדש של המטבח, משום שהארונות, גודלם ואופן פרישתם בחלל הם המכתיבים את עיצוב המטבח. לעומת זאת, החלפה מינימלית יותר, הכרוכה רק בצביעה של דלתות הארונות מחדש, אולי תיחשב לשיפוץ דרמטי פחות, אך עשויה להיות אפקטיבית גם היא ובעיקר יכולה לחסוך בזמן השיפוץ ובעלויות. אפשרות נוספת להשגת ארונות מטבח מעוצבים היא להחליף את החומר שממנו עשויות דלתות הארונות – מפורניר לעץ, למשל, או דרך שילוב של חלונות זכוכית. זהו שיפוץ עם אפקט משמעותי ביותר, וגם אם מדובר בעלות גבוהה יחסית, עדיין אין צורך בהחלפת פנים הארון ובשינוי מיקומים.

פתרון חסכוני – עדכון אביזרי המטבח

דרך נוספת להשיג תחושה של מטבח מעוצב ומחודש היא באמצעות רענון אביזרי המטבח. אין צורך לקנות מקרר, תנור או מיקרוגל חדש אם הם פועלים היטב, שכן מדובר במוצרים בעלות גבוהה יחסית. אבל דווקא האביזרים הקטנים יותר יכולים ליצור מראה מטבח כמעט חדש: החל מתאורה שונה, דרך שימוש בחרסינה או בחלקי שיש חדשים, ידיות חדשות למגירות ולארונות, רגלי שולחן חדשות או ברזים חדשים. כמובן שגם עדכון כלי הבישול או כלי האוכל עצמם – סט כלים חדש וצבעוני, מכשיר להכנת קפה או למזיגת מים המונחים על השיש דרך קבע – שינויים כאלה ניכרים היטב במטבח ועדכון שלהם לדגמים חדשים יותר ובעיקר לצורות ולצבעים חדשים יכולים להשפיע גם הם על תחושת המטבח המחודש. אם גם אתם רוצים להתחדש ולעדכן את המטבח שלכם, אל תחששו מפרויקט שיפוץ. זה לא חייב לעלות המון ולהימשך חודשים – ניתן בתקציב לא עצום ובפרק זמן קצר יחסית לשדרג את המטבח הביתי.