לעצב את המטבח והבית באמצעות איש מקצוע

עיצוב הבית הכולל את תכנון ועיצוב המשטח יחייב אתכם לפרויקט תכנון מקצועי וליווי של איש מקצוע מתחום העיצוב פנים או אדריכלות. איש מקצוע זה יוכל לוות אתכם בפרויקט, להמליץ ולייעץ לגבי סגנון המטבח (החל מסגנון מודרני ועד סגנון פרובאנס), בחירת חומרי הגלם ותכנון יתר חדרי הבית. מאחר ותפקידו של האדריכל/ מעצב היו מרכזי בהצלחת פרויקט תכנון ועיצוב הבית, חשוב לבחור את המועמד הנכון ביותר למשימה כדי שאכן תצליחו להשיג את התוצאה המיוחלת וליהנות ממגרש ביתי פונקציונאלי ותואם את טעמכם האישי.להלן מספר דגשים לבחירת איש המקצוע:

שירותי עיצוב פנים או אדריכלות

כשיש צורך בשינוי המבנה הפנימי של הדירה וסידור שונה של החדרים, אין תחליף לליווי אדריכלי מאחר ורק לו הסמכות לייצג אתכם מול הרשויות לצורך קבלת היתר הבנייה מיוחד מהרשויות. תוכלו להיעזר בשירותי משרד אדריכלים ועיצוב פנים המציע שירותי אדריכלות ועיצוב פנים תחת בית אב אחד. תהליך תכנון הבית באמצעות אדריכל יכלול פגישה ראשונית ותאום ציפיות, גיבוש פרוגרמה ובניית קווים מנחים שתוביל להכנת תכנית עבודה מפורטת שתשרת נאמנה את כל אנשי המקצוע השותפים לפרויקט. אלה כוללים החל מתכניות החשמל והתאורה ועד תכנון המטבח וכל אלה תוך הגדרת תכנית מובנית של לוחות זמנים לכל שלב בפרויקט.

שלבים לבחירה נכונה

בעת בחירת אדריכל/ מעצב פנים כדאי להתמקד באנשי מקצוע באזור הגיאוגרפי הרלוונטי ביותר עבורכם על מנת להגדיל את סיכויי זמינותם נוחיות העבודה מולה. כמו כן, תוכלו לקצר הליכי סקר שוק מקיף מנקודת אפס באמצעות קבלת המלצות מחברים/ קולגות על אנשי מקצוע שמכירים באופן אישי. במידה והמלצות מהסוג אינן קיימות, תוכלו לברר באיגודים מקצועיים בתחום לגבי אנשי מקצוע רשומים אצלם ולהרחיב את רשימת המועמדים. לגבי אלו כדאי לאסוף את המידע הנדרש הכולל רישום והסמכה מקצועית בתחום, ניסיון קודם רלוונטי, המלצות קודמות/ משובים וחוות דעת באינטרנט. באתר הבית של אנשים המקצוע תוכלו לקבל את המידע הנדרש ולהתרשם מסגנון עבודתם המנחה בגלריית תמונות של פרויקטים קודמים ובמידה וקיים, גםהתרשמות מכתבות המציגות את הקו העיצובי. על סמך הנתונים היבשים והתרשמות מאלו תוכלו לסנן את המועמדים העונים על הדרישות ולהיפגש איתם לראיון היכרות פנים אל פנים.

במעמד הראיון תוכלו לבקש להתרשם מתיק עבודות מאורגן ולבקש ליצור קשר עם לקוחות קודמים. במידה ויש מועמד המסרב לספק את הפרטים, כדאי לוותר על מועמדותו מאחר והדבר מחשיד למדי. במקרה ויש צורך בהיתרי בנייה, כדאי לוודא שלאדריכל יש ניסיון בקבלת אישורי בנייה מיוחדים ועדיף ברשות המקומית הרלוונטית. מעמד הראיון הינו חיוני גם לצורך בחינת הכימיה והתקשורת כך שיהיה נוח לכם לשתף, להתייעץ ולקבל את חוות הדעת המוצעת. ההחלטה הסופית תתקבל לאחר שקלול המרכיבים שבחנתם ולאחריה תוכלו לחתום על חוזה אדריכלי/ מול מעצב. החוזה מהווה אסמכתא משפטית וכולל את תחומי האחריות של שני הצדדים, שכר טרחה ותשלומים מחולקים לתאריכים ושלבי התקדמות, לוחות זמנים וכל הערה שחשוב שתופיע שחור על גבי לבן. לאחר תאום הציפיות והחתימה ההדדית על החוזה תוכלו לצאת לדרך המשותפת להתחיל בפרויקט.