אחסון למטבח איך לעשות את זה נכון

כמה פעמים מצאת עצמך מתלוננת כי אין מספיק מקום לאחסון במטבח ? כמה פעמים אמרת לאשתך שגם אם תקנה לה מטבח נוסף לא יהיה עבורה מספיק מקומות אחסון במטבח ?
המטבח הוא אחד המקומות המרכזיים בבית ומצריך חשיבה מדוקדקת על כל פרט בעיצובו. אחד הדברים המרכזיים עליהם יש לחשוב היא כמות האחסון הדרוש לכל הפריטים שיש לנו במטבח.
יש לתכנן את המטבח בחכמה כך שגם יכיל הרבה מקום לאחסן ושהדבר לא יפגע ביופיו.
ובכן, הנה כמה דברים שניתן לעשות כדי ליצור כמה שיותר מקומות אחסון במטבח מבלי לפגוע בעיצובו:

  1. מדפים מסתובבים – במפגש בין הארונות לבין הדלפק תמיד נותרים פינות ובהם “שטחים מתים” בשטחים אלו תוכלו להכניס מדפים מסתובבים. מדפים מסתובבים מתאימים לפריטים כבדים כמו מחבתות וסירים.
  2. תחתית הארונות העלונים – כל מטבח כיום מכיל ארונות עליונים. לרוב תחתית הארונות העליונים מיועדים לתאורה. אך אם להפוך את התאורה לאריחים נוכל ליצור מדפים נשלפים מתחת לארונות העליונים של המטבח.
  3. שימוש בפינות ובסוף אי למטרות אחסון – לרוב פינות הארונות וגם דלפק האי נותרות ללא שימוש. ניתן לעצב את פינות הארונות שיכללו מדפים או פינות דלפק האי שיכלול בסופו מגירות, כך יהיה ניתן ליצור עוד מקומות אחסון במטבח שהינם חלק מהעיצוב הכולל.
  4. יצירת מקומות אחסון מבלי ליצור תחושת עומס – שימוש בצבעים בהירים של ארונות, דלתות ומדפים יכול לתת תחושה של מרחב גדול ויחד עם זאת המטבח עדיין יכול לכלול מגוון מקומות אחסון.
  5. בדיקה מחודש של הפריטים הדורשים אחסון – זה נכון שנרצה תמיד להוסיף עוד ועוד ארונות ומדפים כדי להכניס אליהם את כל הסירים, המחבתות, הכלים, הסרוויסים והכוסות ששמרנו עוד מתקופת הרווקות. אך רצוי מידי פעם לעבור על כל ארונות ומגירות המטבח ולהיפטר מהחפצים אשר לא נעשה בהם שימוש. מטבח גדול ככל הניתן עדיין מוגבל בכמות מקומות האחסון שהוא מכיל, מה עוד שלפעמים מרוב עצים לא רואים יער. ולכן טרם מעבר למטבח חדש, דאגו לבדוק מחדש ולשקול את מה שווה לשמור ומה לא.